Turné s Pavlem Šporclem

Český chlapecký sbor Boni pueri bude hostem turné předního českého houslisty Pavla Šporcla.  Od něj přišla nabídka nejen vánočního turné Boni pueri, ale také spoluúčinkování na vůbec prvním vánočním albu Pavla Šporcla – Vánoce na modrých houslích za doprovodu Královské liverpoolské filharmonie.

Jednu z koncertních sestav Boni pueri čeká celkem 14 koncertů v České republice a na Slovensku. Představí na měm v koncertním provedení skladby z nového alba, svůj samostatný blok i tradiční koledy v unikátní aranži pro jeho modré housle a orchestr. V premiéře uslyšíte i houslistovu vlastní vánoční kompozici Modlitba. Chybět nebudou ani melodie z filmu Anděl Páně II., kde Boni pueri také účinkovali a v neposlední řadě hymna českých Vánoc: Narodil se Kristus Pán.

V českých městech houslistu doprovodí Karlovarský symfonický orchestr, na Moravě Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín –  vždy pod taktovkou Jana Kučery. Jednotlivé vánočně laděné koncerty ozdobí i hlas koloraturní soprán pěvkyně Jany Šrejma Kačírkové. Speciálním hostem pražských koncertů, konaných ve Foru Karlín, bude přední česká harfistka Jana Boušková.