Český chlapecký sbor Boni pueri vystoupil v Rothmayerově sále Pražského hradu u příležitosti státní návštěvy rakouského prezidenta Heinze Fischera s chotí.  Rakouský prezident byl přijal prezidentským párem v Lánech, Boni pueri pak byli slavnostní tečkou po prohlídce Hradu, podnikatelském foru a slavnostní večeri v Rudolfově galerii.

Heinz Fischer je již dvanáctou hlavou státu, pro kterou Český chlapecký sbor Boni pueri za posledních šest let koncertoval.

Velmi rádi jsme pro rakouského prezidenta vystoupili. Připravili jsme českou lidovou píseň a ukolébavku Princi, můj maličký spi, skladbu, která je připisována rakouskému hudebnímu skladateli W. A. Mozartovi, jehož významné výročí si letos připomínáme,“ řekl ředitel Boni pueri Pavel Horák.

Rothmayerův sál, jemuž vévodí socha Tomáše Garique Masaryka, vybral pro vystoupení sboru ředitel hradního protokolu Jindřich Forejt, který se věnuje právě historii první republiky. Prezident H. Fischer přicestoval již dopoledne do Stochova u Lán historickým vlakem, kde oba prezidenti odhalili desku připomínající první Masarykovo setkání s rakouským protějškem Michaelem Hainischem v roce 1921.

Pan prezident Fischer byl vystoupením sboru, který zpíval i v jeho mateřštině nadšen, a se zpěváky vesele konverzoval. Na slavnostním večeru byli přítomni i kardinál Dominik Duka, bývalý prezident Václav Klaus, senátoři nebo fotbalista světového renomé Antonín Panenka.

rakouský prez malý 4 rakouský prez malý 3 rakouský prez malý 2 rakouský prez malý 1 rakouský prez malý 5 rakouský prez malý 9 rakouský prez malý 10 rakouský prez malý 8 rakouský prez malý 7