Na jednom pódiu Horáckého divadla v Jihlavě se potkali Boni pueri, Komorní filharmonie Pardubice a sólistka Michaela Gemrotová. Novoroční koncert pro klienty a zaměstnance přední evropské firmy Bosch Diesel, řídil mladý úspěšný dirigent Marek Štilec. Zcela zaplněné divadlo, více než 300 posluchačů,  umělcům s nadšením aplaudovalo a atmosféra byla vynikající.

Benefiční koncert, který se konal již počtvrté, přinesl v podání plné sedmdesátky chlapců skladby evropských mistrů. Klasický repertoár slušel i zpěvačce Michaele Gemrotové.  Tentokrát umělci pomohli dobré věci – podpořili Nadačního fondu pro hiporehabilitaci.

Firma na svých stránkách uvedla:

„Špičkový koncert byl ve zcela zaplněném Horáckém divadle společným dílem Komorní filharmonie Pardubice, hrající pod taktovkou dirigenta Marka Štilce, Českého chlapeckého sboru Boni pueri a přední české sopranistky Michaely Gemrotové. Nadšený potlesk a ocenění publika si zasloužily vedle skladeb Cacciniho, Mozarta a Rossiniho i díla dalších světoznámých hudebních autorů – například Pucciniho, Morriconeho, Dvořáka a Smetany.

Mezi řadou hostů mohl na zahájení koncertu uvítat technický ředitel Stefan Hamelmann například primátora Jihlavy, Rudolfa Chloupka, radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Kraje Vysočina, Marii Kružíkovou, jakož i předsedu představenstva Krajské hospodářské komory Kraje Vysočina, Jaroslava Huňáčka.“

Celý projekt zaštítila přední česká hudební agentura ArcoDiva, se kterou Boni pueri spolupracují již mnoho let. Jejich posledním společným počinem je nové profilové CD sboru – Boni pueri v srdci Evropy.

jihlava 17 jihlava 16 jihlava 11 jihlava 8 jihlava 6 jihlava 19 jihlava 12 jihlava 10 jihlava 9 jihlava 7 jihlava 5 jihlava 4 jihlava 3 jihlava 2 jihlava 1jihlava 14 jihlava 13 jihlava 18