Koncerty

Na této stránce vám představíme města, ve kterých budeme koncertovat. Jsou zde také vyobrazeny koncertní sály, ve kterých budeme vystupovat nebo můžete nahlédnout do našich hotelů. Pod krátkým popisem u jednotlivých měst se fotografie postupně zobrazí.

Dalian (Ta-lien)

Nejpřitažlivější město na severovýchodě Číny, leží u moře. Žijí zde 2 miliony lidí. Dalian patří mezi 10 TOP romantických měst.  Nádherný je Park práce, jehož dominantou je gigantický fotbalový míč tyčící se v jeho středu. Všude jsou fotbalové míče, fotbal je tu sport číslo jedna.

Mudanjiang (Mu-tan-ťiang)

Leží u hranic s Ruskou federací, od Vladivostoku jej dělí pouhých 250 km. V prefektuře žijí 4 miliony obyvatel.

Chengdu

Chengdu je páté největší město Číny staré asi 2500 let. Říká se mu „město brokátu“. Dnes je Chengdu jedním z nejmodernějších a nejdynamičtěji se rozvíjejících čínských měst.  Představuje jedno z nejdůležitějších center taoismu, nachází se tu nejstarší existující zavlažovací projekt na světě a je místem výskytu pand velkých. Jednou z největších kulturních zajímavostí je bezesporu buddhistický klášter Wenshu.

Shijiazhuang

Město, ve kterém žije více než 10 milionů obyvatel, leží 250 km od Pekingu. Je především průmyslové a památky se nacházejí v jeho bezprostředním okolí. V severojižním směru tudy prochází vysokorychlostní trať Hong Kong – Peking.

Wuhan (Wu-chan)

Je nejlidnatějším městem ve střední Číně. Představuje třetí největší vzdělávací centrum státu po Pekingu a Šanghaji. Od roku 2014 je dějištěm ženského tenisového turnaje na okruhu WTA Tour – Wuhan Open.  Najdete zde největší továrnu na čokoládu v celé Číně.

Shenzhen (Šen – Čen)

Tato světová metropole s 12 miliony obyvatel patří k nejvýznamnějším ekonomickým centrům Číny. Leží u delty Perlové řeky. Pyšní se stovkami moderních výškových budov, již od konce roku 2016 má více budov s výškou nad 300 metrů než New York. Dominantu města tvoří tzv. „Ping An Finance Center“ – budova o výšce 660 metrů. Senzhen byl v roce 1979 založen jako konkurence Hong Kongu, který podléhal správě Velké Británie. Sídlí zde Šen-čenská univerzita, Polytechnická univerzita a mnoho dalších významných společností, mj.  Huawei, která se zabývá výrobou elektroniky. Historické památky zde prakticky nejsou, jednou ze zajímavostí je např. zábavný park vystavěný okolo bývalého sovětského letadlového křižníku Minsk.

Chongqing (Čchung-čching)

Více než desetimilionové město (s provinciemi největší v Číně) je především průmyslové a je zde velmi málo tradičních čínských památek. Evropané ho moc neznají, zastiňuje ho blízké, hojně turisty navštěvované, Chengdu. Městem jezdí lanovka, která vede z jedné části města plné mrakodrapů na druhou přes Dlouhou řekou – Jang-ce ťiang. Chongqing sehrál poměrně významnou úlou ve vztazích mezi našimi zeměmi v době 2. světové války. V době protijaponské války se sem přestěhovala kuomintangská vláda. U této vlády byl mj. akreditován i vyslanec Benešovy vlády sídlící v Londýně.

Liuzhou (Liou-čou)

Leží na jihu Číny a žije zde 5 milionů obyvatel. Čína začala v poslední době ve velkém investovat do obnovitelných zdrojů energie a do péče o životní prostředí. V bezprostřední blízkosti Liuzhou Forest City tak roste lesní město.  Na budovách po celém městě by se mělo nacházet až 1 milion rostlin a dalších 40 tisíc stromů. Toto množství zeleně bude schopno ročně absorbovat přes 10 tisíc tun oxidu uhličitého. Město bude dokončeno již v roce 2020 a mělo by v něm spokojeně žít až 30 tisíc obyvatel.

Fangchenggang (Fang-čcheng-kang)

Leží na hranici s Vietnamem, je jedním ze dvou velkých čínských přístavů v Tonkinském zálivu. Kromě průmyslu, který souvisí s přístavem, žije město čilým dopravním ruchem mj. s komerčním rybolovem. V blízkosti města je vystavěna jaderná elektrárna. Lesy v okolí města skrývají více než 500 druhů rostlin, více než 4000 léčivých bylin a mnoho chráněných druhů zvířat. V oceánských vodách jsou k vidění velryby a delfíni.

Kunming (Kchun-ming)

Říká se mu „město věčného jara“. Má přes 7 milionů obyvatel a leží v nadmořské výšce zhruba 2000 metrů. Ve 13. století navštívil město cestovatel Marco Polo. Je zde čistý a svěží vzduch. Krásný je park Zeleného jezera, kde si můžete zacvičit i s místními obyvateli. Parky jsou perfektně upravené, jsou tu zapadlé uličky, kde se mísí vůně orientálního koření linoucí se z pouličních vývařoven. Je tu možné posedět i u vychlazeného piva, na výběr jsou desítky malých pivovarů, kde vaří vlastní pivo minimálně srovnatelné s českou kvalitou.