Zprávy z turné

Vážení a milí,

opět se Vám hlásíme z cest po České republice v rámci krásného vánočního turné Pavla Šporcla „Vánoce na modrých houslích“. Máme za sebou dva nanejvýš povedené koncerty v moravských metropolích Olomouci a Zlíně. Jako první nás přivítala zasněžená Olomouc, v jejíž NH Collection Congress se konal již devátý koncert tohoto turné. Ostrý obraz a dobrý zvuk opět skvěla zajistila firma Rosound, odměnou všem účinkujícím za vynikajicí výkon byly dlouhé „standing ovation“  nadšeného publika. Olomouc se též stala na jednu noc naším náhradním domovem. Po vydatné snídani v restauraci místního Hotelového domu jsme věnovali chvilku krátké prohlídce místního Horního náměstí, jemuž dominuje Sloup nejsvětější trojice – jedna z památek Světového kulturního dědictví UNESCO v České republice.

Do Zlína jsme přijeli na oběd přímo do hotelu Baltaci U Náhonu, kde jsme byli také ubytováni. Jak možná víte, koncert se konal v Kongresovém centru Zlín, které patří k nejkrásnějším a nejmodernějším koncertním sálům v České republice. Již v minulosti zde Boni pueri dvakrát účinkovali. I včerejší koncert byl velkým zážitkem nejen pro diváky, ale i účinkující. Do posledního místa zaplněné sídlo Filharmonie Bohuslava Martinů bylo nadšeno výkonem předního českého houslového virtuosa Pavla Šporcla, dirigenta Jana Kučery, domácího orchestru i chlapců z Boni pueri.

Na dnešní koncert se vydáváme do Prahy. Srdcem nového areálu Forum Karlín je multifunkční prostor s kapacitou 3 000 míst určený pro pořádání kulturních, společenských a odborných akcí všeho druhu. Mimo jiné i dvou koncertů turné „Vánoce na modrých houslích“ dnes i zítra. Již nyní se moc těšíme!

Všichni jsme skvěle vyspalí, dosyta najedení, s dobrou náladou a zdravými hlasivkami.

Redakce domácích zpravodajů

Vážení a milí rodiče,

sestava, která spoluúčinkuje jako exkluzivní host turné předního českého houslového virtuosa Pavla Šporcla „Vánoce na modrých houslích“, vycestovala na sedmý koncert do slovenské metropole.

Dlouhou cestu jsme si zkrátili sledováním filmové komedie „Velký flám“, ve které roli dirigenta pařížského orchestru ztvárnil Louis de Funes. Naše ubytování v hotelu Brickyard bylo skvělé a nebylo nijak daleko od bratislavského starého města, v jehož divadle se konal koncert. Ten dopadl opět na výbornou, spokojeností zářil pan dirigent i sám Pavel Šporcl.

Po přespání a bohaté snídani se právě v těchto chvílích přesunujeme naším spolehlivým autobusem do téměř 500 km vzdáleného Ústí nad Labem, jehož Severočeské divadlo bude hostit dnešní celovečerní koncert. Již nyní se na něj těšíme!

Redakce zahraničních zpravodajů, odloučené pracoviště dálnice D2

Vážení čtenáři našeho internetového cestovatelského zpravodajství!

Srdečně Vás zdravíme z brněnského Bobycentra, v jehož multifunkční „Laser Show Hall“ se včera konal již pátý vánoční koncert předního českého houslisty Pavla Šporcla, na kterém jako hosté vystupují Boni pueri.

I včerejší koncert se nesl od samého počátku v příjemném duchu. Diváci díky nejmodernějším technologickým možnostem sálu mohli na dvou obřích obrazovkách sledovat detailní záběry  několika kamer. Karlovarský symfonický orchestr, který společně s námi spoluúčinkoval na minulých koncertech včera (a na následujících představeních na Moravě) zastoupila zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů. S koncertem byl spokojen nejen Pavel Šporcl, ale i dirigent Jan Kučera. Velkou pochvalu si odnesl i náš sólista Vojta, který výborně „vypálil“ sólo ve skladbě Vitae Lux.

Brněnské Bobycentrum disponuje i čtyřhvězdičkovým hotelem, který se na jednu noc stal naším přechodným domovem. Krásně se nám zde odpočívalo. Po obrovské snídani, kde si každý z nás mohl vzít, na co měl chuť, jsme v poklidu zabalili věci do zavazadel, naložili je do autobusu a vydáváme se směrem do Domu kultury města Ostravy, kde se dnes večer koná šestý koncert turné „Vánoce na modrých houslích“.

Vážení rodiče, prarodiče a přátelé Boni pueri!

Koncertní skupina Českého chlapeckého sboru Boni pueri má za sebou úspěšné koncerty po boku předního českého houslisty Pavla Šporcla v Českých Budějovicích, Hradci Králové a Liberci. Příjemnou atmosféru koncertního turné „Vánoce na modrých houslích“ provázely dlouhé potlesky posluchačů ve stoje. Vynikající výkon podal i náš sólista Vojta ve skladbě Vitae Lux (Světlo života).

Již nyní se těšíme na další koncerty v Plzni, Brně a Ostravě.

Vážení rodiče, prarodiče a přátelé Boni pueri!

Sledujte naše zpravodajství z vánočního turné s houslistou Pavlem Šporclem – Vánoce na modrých houslích 2017 – nejen na těchto stránkách, ale také na našem facebooku https://www.facebook.com/bonipueri1982/ a držte nám pěsti!

Z domovského města Hradce Králové redakce zpravodajů Boni pueri