Katedrála sv. Patrika v New Yorku

Tento neogotický architektonický skvost zasvěcený svatému Patrikovi najdete na Páté avenue, blízko Rockefellerova centra. Je zde sídlo newyorského arcibiskupa.

Základní kámen budovy, která přišla Američany na dva miliony dolarů, byl položen v roce 1858 a veřejnost se do ní poprvé podívala  o 21 let později.  Ve dvou věžích je zavěšeno 19 různě velkých zvonů pojmenovaných po světcích.  Poslední zvoník, kterého katedrála měla, sloužil celých čtyřiačtyřicet let a svou činnost ukončil po 2. světové válce. Dnes už zvony rozeznívá speciální mechanismus.

Katedrála je zasvěcena sv. Patrikovi, patronovi Irska a během dubnového Dne sv. Patrika kolem ní prochází dlouhý průvod lidí oděných do zelené.

Při pohledu na katedrálu vás upoutají masivní bronzové vchodové dveře vážící 9 tun. Na schodech před katedrálou posedává spousta lidí.

Samotná katedrála je 101 metrů dlouhá a 53 metrů široká. Jsou tu varhany s osmi tisíci píšťalami. V podzemní kryptě odpočívají newyorští arcibiskupové a další duchovní.

Washington Temple Visitors´ Center

Washingtonský mormonský chrám, oficiálně Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, obklopují krásné zahrady, vzrostlé pěstěnné stromy a luxusní trávníky. Je dílem architekta Keitha W. Wilcoxe, který se insiroval chrámem Salt Lake Temple. Budova byla postavena v roce 1968, je obložena krásným bílým mramorem. Krásné věže, pokryté 24-karátovým zlatem,  jsou vidět z velké dálky. Toto ohromné kulturní centrum skrývá přednáškové a výstavní síně a především velké koncertní sály. Během Vánoc je budova vždy nádherně nasvícena.

V roce 2011 byl exteriér Chrámu při zemětřesení o síle 5,8 Richterovy stupnice poškozen. Vrcholy čtyř věží byly sraženy a spadly na zem, stejně jako několik kusů mramoru z fasády.Exteriér zůstal uchráněn. 

Národní budova v New Yorku (Bohemian Nationall Hall)

Je to jedna z posledních dochovaných původních českých staveb v New Yorku. Část Upper East Side na Manhattanu bývala centrem československého krajanského života v New Yorku. Je symbolem krajanského života Čechů v Americe.

V roce 1994 byla budova vyhlášena městskou památkou města New York. Po dlouholetých jednáních nyní patří budova České republice, která je na své vlastní náklady zrekonstuovala a vytvořila tu společenské a kulturní centrum České republiky a krajanských sdružení na Manhattanu v New Yorku.

Ministertvo zahraničních věcí Spojených států amerických (United States Department of State)

Ministerstvo zahraničních věcí USA je ministerstvo federální vlády ve Spojených státech. Budovu najdete jen několik ulic od Bílého domu.